• Kranjska Gora

Marco Odermatt pobjednik je veleslaloma u Kranjskoj Gori, pretposljednjeg ove sezone. Odermatt je uvjerljivo slavio ispred Loica Meillarda i Stefana Breinnstenera.

Alexis Pinturault završio je kao četvrti. Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić završio je na šestom mjestu, sa 1:33 zaostatka za pobjednikom.

Pinturault je izgubio prvo mjesto u poretku od Odermatta, koji mu sada bježi 25 bodova. Do kraja je ostala još jedna veleslalomska utrka, i to finale Svjetskog kupa u švicarskom Lenzerheideu. Filip Zubčić je i drugu sezonu zaredom osigurao treće mjesto u poretku najboljih veleslalomaša svijeta. Teoretski, još uvijek ima šansu za Mali kristalni globus, jer zaostaje 99 bodova za Odermattom i 74 za Pinturaultom. Idealan scenarij bilo bi ispadanje obojice u Lenzerheideu i Filipova pobjeda, no to bi ipak bilo ravno čudu.