• Povijesni uspjeh

Bosna i Hercegovina plasirala se na Europsko prvenstvo u futsalu! Izabranici Ive Kreze u ključnoj su utakmici nadigrali Rumunjsku 5-0.

BiH je pokazala da je zrela za veliko natjecanje u ovom sportu. Suvereno su prohujali skupinom i već nakon 4 kola osigurali plasman pobjedama nad Sjevernom Makedonijom, Srbijom i dvaput nad Rumunjskom.

Rumunjska je odolijevala do 18.minute,kada je mrežu Rumunja otključao Srđan Ivanković. Na 2-0 povisio je Nermin Kahvedžić, a na 3-0 Anel Radmilović. Kahvedžić je svojim drugim pogotkom u 37.minuti podigao rezultat na 4-0, dok je točku na i stavio Bilal Jelić u posljednjoj minuti susreta.

Ova fantastična generacija ispisala je povijest bh futsala, a vjerujemo kako ni na EURU neće biti samo prolaznici.