• Kolo zanimljivih sudačkih odluka

Osijek je pobijedio Hajduka u 20.kolu Prve HNL. Nije to bila dobra utakmica Osijeka, no bodovi se pišu. Prvih 45.minuta bilo je potpuno ravnopravno, a utakmice je prelomljena u 50.minuti. Tada Mujakić dobiva drugi žuti karton, nakon navodnog prekršaja na Bočkaju. Dojam je da je Bebek bio prestrog, i da nije bilo kontakta.

Osijek je poveo sjajnim pogotkom Kleinheslera, a Mierez je pogodio za 2-0. I kod drugog gola glavni sudac iz Rijeke imao je svoje prste upetljane, jer je zasmetao Jradiju prilikom pokušaja primirivanja lopte, a u nastavku akcije su Osječani postigli drugi pogodak.

Ako je prva utakmica bila žrtva čudnih sudačkih odluka, druga je bila još čudnija.

No, iza nje će ostati mnogo manje repova. Rijeka je savladala Lokomotivu 2-3 velikim preokretom.

Lokosi su poveli preko Kallakua, a na 2-0 je povisio Pivarić s bijele točke. Lokomotiva je kontrolirala susret, a onda je Cipetić u samo dvije minute dobio dva žuta kartona i skrivio kazneni udarac.

Murić je bio siguran izvođač jednog, a u 88. minuti i drugog kaznenog udarca. U sudačkoj nadoknadi potpuni preokret Riječanima donio je Kulenović.

Stipo Marković za nominalne je domaćine igrao od 83.minute, kada je zamijenio Aliyjua.