• Šok

Pixsell

Kakva drama uoči utakmice Hrvatske i Danske. Katar je savladao Argentinu 26-25, i tako dao nadu i Hrvatskoj da ipak može proći među osam najboljih.

Argentinci su bolje otvorili utakmicu , na krilima divlje obrane i sjajnog vratara. Poveli su 11-4, ali Katar je sjajnom završnicom prvog dijela stigao do minus jedan, a u prvom napadu drugog dijela i izjednačio.

Ali ponovo su ušli u krizno razdoblje, i Argentinci se odljepljuju na 19-15. Onda je Katar popravio igru u obrani, i serijom 3-0 ponovo se vratio.Marzo je igrao sjajno, probudio se i Capote, koji je u prvom poluvremenu promašio 5 udaraca.

U 49.minuti Katar je prvi put poveo, a ubrzo se odlijepio na dva razlike. Ali, ni Argentinci se nisu dali. Uslijedilo je nekoliko pogrešaka u napadu obje ekipe, a Argentina nije iskoristila nekoliko napada za poravnanje. Minut i pol prije kraja Katar je imao 24-26.Argentinci su uspjeli smanjiti na 25-26, a Katar nije iskoristio posljednji napad, pa su Gaučosi imali 6 sekundi za izjednačenje koje bi im donijelo prolaz. Jako dobar udarac skoro sa centra obranio je Abidi.

Hrvatska sada igra protiv Danske za četvrtfinale.Navodno je atmosfera u ekipi dobra, a nakon pobjede Katara sve se diglo do usijanja. Červar malo spušta loptu na zemlju. Kević i Brozović su u kadru umjesto Šarca i Šipića. Hansen ne bi trebao igrati za Dansku, imaju problema sa crijevnom virozom, utakmica im rezultatski ne znači, ali to je velika ekipa koja protiv svakoga igra maksimalno , i sigurno da će biti jako teško. No, Hrvatska je živa do zadnje utakmice, i ovisi o sebi.

Ako Hrvatska izgubi,Katar ide dalje. Ako završi neriješeno, Argentina prolazi.