• Egipat prošao

Slovenija ipak neće igrati u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva. Iako su u prvenstvo ušli s velikim ambicijama, najavljivali kako će razbiti Hrvatsku u četvrtfinalu,Slovenci neće vidjeti nokaut fazu. Odigrali su sa Egiptom 25-25.

Slovenci su puno bolje otvorili susret, igrali su čvrstu i grubu obranu i Egipat nije nalazio rješenje.Ako bi što i prošlo, sjajan je bio na vratima Ferlin. Slovenija je vodila i 10-5, a Egipat serijom 3-0 se vraća u igru. Ipak, izabranici Ljubomira Vranješa postižu još dva pogotka , i na predah odlaze sa 12-8.

Do 35.minute su i dalje čuvali plus 5, a onda je Egipat serijom 5-0 poravnao rezultat na 15-15.Momčadi su se potom izmijenjivale u vodstvo,a Egipat je u 49.minuti poveo 19-21. Ferlin je opet vratio svoj tim u igru , a Mačkovšek i Suholežnik golovima izjednačili.

Razbranio se i egipatski vratar, te su Faraoni ponovo otišli na +2 dvije minute prije kraja. Malo su srljali u napadu, pa je Slovenija izjednačila na 25-25, ali i taj rezultat dovoljan je Egiptu za plasman u četvrtinu finala.

Janc je sa sedam pogodaka bio najbolji kod Slovenije, Ferlin je obranio čak 20 udaraca. Sanad sa 7 i Khalid sa 6 predvodili su Egipćane, a vratari su kombinirano skupili 12 obrana.

Slovenija je na prvenstvu upisala dvije pobjede, dva remija i jedan poraz, ali to nije dovoljno za nokaut fazu.