• Blijeda partija

Šok na samom otvaranju Svjetskog prvenstva za hrvatsku rukometnu reprezentaciju. Kauboji su sa Japanom odigrali 29-29, a i to je dobro jer su bili u zaostatku cijeli susret.

Hrvatska je užasno otvorila susret, tromo i sporo i u napadu i u obrani. Redale su se pogreške, a Japan se već u 12.minuti odvojio na 2-7 na krilima Agarieja i vratara Iwashite. Bilo je u nekoliko navrata i +6,ali Hrvatska je tu prednost do poluvremena prepolovila.

U drugom dijelu Červarovi izabranici ubrzali su protok lopte, obrana je bila malo bolja, ali ipak nedovoljno dobro. Nije bilo puno rješenja u napadu, budili su se Duvnjak i Cindrić,ali osim par napada za prednost nije učinjeno puno toga. Na kraju Čupić sa 7 metara u posljednjoj minuti osigurava bod Hrvatskoj.

Japan je bio posljednjeplasirana ekipa prošlog Svjetskog prvenstva! Imat će puno posla Lino Červar i pomoćnici ukoliko Hrvatska želi do velikog plasmana, ali mnogi se sjećaju SP-a 2003. kada je Argentina u prvom kolu pobijedila Hrvatsku, a onda su Hrvati prohujali do kraja.

Agarie i Tokuda su sa po 5 pogodaka predvodili pobjednike. Iwashita je obranio 12 udaraca. Marić je kod Hrvatske zabio 7, Duvnjak i Čupić po 4 gola, ukupno su podijelili 11 asistencija. Ali su i promašili po 5 , odnosno 6 udaraca.

U drugom kolu Hrvatska igra protiv Angole.