• Počelo SP

Egipat je pobjedom otvorio Svjetsko prvenstvo.Domaćin je imao prilično uvjerljivu premijeru protiv Čilea i slavio je 35-29.

U sudaru dvaju španjolskih izbornika,Parronda i Garralde, ovaj prvi je bio uspješniji. Samo 6-7 minuta Čile je bio ravnopravan protivnik. Egipat se brzo odvojio, igrali su jaku, agresivnu obranu koja je vrlo brzo dala rezultate.

Na poluvremenu je bilo 18-11. U drugom dijelu Egipćani su malo stali na kočnicu, priliku su dobili igrači iz drugog plana, kako se nitko ne bi ozlijedio pred teže oglede.

El-Deraa je za pobjedničku ekipu postigao 6 pogodaka, Saad je dodao 5. Čile s dvojicom raspoloženih rukometaša jednostavno nije mogao parirati. Salinas je devet puta zabio, Feutchmann je dodao 7.

Mnogi Egipat vide i kao skrivene favorite. Ukoliko neokrznuti prođu skupinu, imaju dobre šanse i u nastavku. U ovoj skupini sutra igraju Švedska i Sjeverna Makedonija.