• DERBI NA SAN SIRU

Raspoložena Stara dama u vodstvo je došla u 18. minuti. Chiesa je povukao napad s desne strane, a potom odigrao dupli pas s Dybalom koji ga je onda majstorski uposlio petom. Chiesa je potom rutinski matirao golmana za 0:1.

Ipak, četiri minute prije odlaska na odmor Milan nakon jednog kontranapada dolazi do izjednačenja. Leao je pretrčao ogroman dio terena, a onda uposlio Calabriju koji pogađa same rašlje. Ujedno je 1:1 bio rezultat prvog poluvremena.

Juventus do novog vodstva dolazi u 62. minuti, a ponovo su na scenu stupili Chiesa i Dybala. Juventus je imao dug napad, Dybala je dodao do sjajnog Chiese koji još jednom rutinski trese mrežu.

Pitanje pobjednika večerašnjeg meča bilo je riješeno u 76. minuti kada je nakon dobre akcije gol postigao McKennie. Asistirao mu je uporni Kuluševski. Bio je to pogodak za konačnih 3:1.

Vrijedi istaknuti da je bh. reprezentativac Rade Krunić propustio večerašnju utakmicu nakon što je bio pozitivan na koronavirus.

Milan je ostao lider Serije A i ima jedan bod više u odnosu na drugoplasirani Inter. S druge strane, Juventus je večerašnjom pobjedom skočio na četvrtu poziciju.