• PREMIERSHIP

Susret je obilježila majstorija Dannyja Ingsa i ogromna greška VAR-a na štetu Liverpoola.

Southampton je poveo već u 2. minuti. Slobodan udarac je izveo James Ward-Prowse, a Ings je majstorski iz prve lobovao Alissona Beckera za 1:0.

Liverpool je pokušavao stići do izjednačujućeg pogotka, no u tome nije uspio. Ipak, Redsi su drastično oštećeni u 50. minuti.

Georginio Wijnaldum je šutirao, a Jack Stephens je rukom igrao i spriječio skoro siguran pogodak. No, sudija Andre Marriner je odlučio ne pokazati na penal, već na korner.

Ono što je više šokiralo igrače Liverpoola je što je čitava situacija prošla analizu VAR-a, no i nakon videosnimka na kojem se jasno vidjelo igranje rukom nije dosuđena najstrožija kazna.

Liverpool je do kraja meča napadao, no nije uspio stići ni do boda.

Southampton - Liverpool 1:0 (Ings 2.)