• PREMIERSHIP

U prvih petnaest minuta gledali smo prilično nezanimljivu utakmicu, a potom je Kevin de Bruyne iznenada došao u veliku šansu, no šutirao je pored gola.

Ipak, dvije minute kasnije Phil Foden je asistirao Ilkayu Gündoganu koji ulazi u kazneni prostor i pogađa za 1:0. Nakon tog pogotka sve je krenulo nizbrdo po Chelsea, a City se razigrao, te je u narednih 16 minuta zabio još dva gola.

Najprije je De Bruyneu 21. minuti sjajno uposlio Fodena koji je bio sam u kaznenom prostoru među sedam igrača Chelseaja, no uspio im je pobjeći i naći se na pravom mjestu i pogoditi iz prve u bliži ugao za 2:0.

U 34. minuti bilo je već 3:0. Raheem Sterling je pogodio stativu, a odbijenu loptu je De Bruyne poslao u mrežu za nedostižno vodstvo Građana.

Gündogan je u samom finišu prvog poluvremena postići svoj drugi pogodak, no bio je neprecizan iz dobre situacije.

U drugom poluvremenu City je rutinski sačuvao velik prednost, a jedinu pravu priliku za povećanje vodstva je imao u 54. minuti kada je Rodri šutirao glavom, a Edouard Mendy fantastično obranio njegov udarac.

Chelsea je do počasnog pogotka stigao u sudjskoj nadoknadi drugog poluvremena kada je pogodio Callum Hudson-Odoi.

City se pobjedom dodatno približio vrhu tabele, dok bi ovaj poraz mogao značiti i kraj za Franka Lamparda na klupi Chelseaja koji bi mogao dobiti otkaz još večeras.

Chelsea - Manchester City 1:3 (Hudson-Odoi 90+2. - Gündogan 18., Foden 21., De Bruyne 34.)