• SERIE A

Milan je preko Rebića i Calhanoglua stigao do brzog vodstva od 2:0 već u 17. minuti, da bi se gostujući tim vratio u igru nakon što je Alberto pogodio za 2:1 i to nakon što je Immobile promašio penal.

Najbolji strijelac gostiju se iskupio za promašen penal u 59. minuti kada sjajnu asistenciju Milinković-Savića pretvara u gol za 2:2, a pobjedu Milanu donio je Hernandez golom u 92. minuti, čime su Rossoneri ostali lideri Serije A i tako će sve biti do 2021. godine.

Rade Krunić odigrao je svih 90 minuta za Milan, a u finišu prvog poluvremena dobio je žuti karton.

Roma je na svom Olimpicu rezultatom 3:2 bila bolja od Cagliarija. Domaći tim je u vodstvo stigao u 11. minuti kada je Veretout pogodio za 1:0, da bi gosti do poravnanja stigli u 59. minuti kada je Joao Pedro pogodio za 1:1.

Ipak, novu prednost Romi donosi naš Edin Džeko sedmim golom u ovoj sezoni, šestim u Seriji A i ukupno 113. u dresu Vučice, a pitanje pobjednika riješio je Mancini golom u 77. minuti. Cagliari je do kraja samo uspio ublažiti poraz golom Joaoa Pedra s bijele točke.

Bologna i Atalanta odigrali su meč bez pobjednika, iako su gosti iz Bergama golovima Muriela imali vodstvo od 2:0. Ipak, bod ekipi Siniše Mihajlovića donijeli su Tomiyasu i Paz u drugom poluvremenu.

Iznenađenje večeri je remi Napolija i Torina u Napolju rezultatom 1:1, a Amer Gojak nije dobio priliku za igru.

Vrijedi izdvojiti i pobjede Beneventa u gostima protiv Udinesea sa 2:0 te pobjedu Sassuoloa protiv Sampdorije sa 3:2. Genoa je sa 2:1 bila bolja od Spezije u gostima, dok je u ranije odigranom meču Inter sa 2:1 bio bolji od Verone.