• Polufinale Eura

UROS HOCEVAR/KOLEKTIFF

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija nije se uspjela plasirati u finale Europskog prvenstva. Francuska je bila prejaka i uvjerljivo slavila 30-19.

Hrvatska je igrala egal 7 minuta, i onda se raspala. Previše pogrešaka, čak 12 izgubljenih lopti, jedan pogodak u samo 16 minuta. Premalo da bi se ugrozio protivnik kakav je Francuska.

Francuskinje su potpuno odvojile najbolju igračicu Hrvatske Ćamilu Mičijević. Njihova pomalo i divlja, agresivna i brza obrana bila je sjajna, Hrvatice nisu nalazile rješenje.Već je na poluvremenu bilo 15-5.

Šoštarić je uspio malo prodrmati igračice na predahu, dvaput je bilo po sedam razlike, ali jednostavno nije se moglo više.

Kod Hrvatske su po tri gola zabile Katarina Ježić, Valentina Blažević i Dora Krsnik, dok u redovima francsuke reprezenatacije po četiri pogotka su upisale Grace Zaadi, Niakate, Estelle Minko i Alexandra Lacabrere. Pijević je obranila devet udaraca.

U nedjelju je na rasporedu utakmica za treće mjesto, a Hrvatska će igrati protiv poraženog iz susreta Danske i Norveške.