• SERIE A

U odličnom prvom poluvremenu gosti su bili daleko opasniji te su imali nekoliko zaista dobrih prilika. I Juventus je prijetio, a najbliži golu bio je u 12. minuti utakmice.

Morata i Ronaldo su izašli sami pred golmana. Španjolac je nesebično uposlio Ronalda, koji se spetljao i promašio loptu, a ona ponovo dolazi do Morate. I kada su svi očekivali sigurnu završnicu, Morata pokušava petom te katastrofalno griješi i lopta odlazi pored gola.

Ipak, nakon pola sata igre ispravio ih je fantastičnim golom Chiesa na asistenciju Bentancura. Ujedno je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Atalanta napokon dolazi do gola u 57. minuti, a samo četiri minute kasnije Ronaldo je imao priliku udarcem s penala ponovo vratiti Juventus u vodstvo. Međutim, Gollini je uhvatio "živu loptu" nakon vrlo lošeg udarca Portugalca i spasio svoj tim primljenog gola i, ispostavit će se, poraza.

Ekipa iz Torina je pokušavala do kraja meča doći do novog gola, ali promjene rezultata više nije bilo.

Juventus je prestigao Napoli i sada je na trećem mjestu Serije A, dok je Atalanta na osmoj poziciji.