× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti
  • U 65. godini

milomir Odovic In memoriam

Bivši igrač i trener Fudbalskog kluba Željezničar Milomir Odović preinuo je u 65. godini života, potvrđeno je iz Kluba

Odović je rođen 1955. godine, a prve fudbalske korake veže za Slogu iz Ilijaša. Ipak, još kao junior je prešao u Željezničar. Debitantski nastup za prvi tim je ubilježio u sezoni 1974./1975. nakon čega je vrlo brzo izborio mjesto u početnoj postavi. Igrajući za naš klub do 1985. godine, Odović je skupio 262 zvanična nastupa, pri čemu je postigao i 25 golova. Poslije toga je igrao još za austrijske klubove VÖEST Linz i Spittal, a karijeru je okončao u Bosni iz Visokog.

Trenersko ime je izgradio u FK Željezničar i Premijer ligi BiH. Kao "vojnik" Kluba odazivao se na svaki poziv, a Plave je vodio u tri navrata, sakupivši ukupno 71 utakmicu na klupi Željezničara. Pored rada u prvom timu, dugo godina je bio uposlenik Omladinske škole FK Željezničar.

Odović je preminuo u 65. godini života nakon duge i teške borbe s bolešću.

- FK Željezničar izražava najiskrenije saučešće porodici, prijateljima i svim ožalošćenima. Oda majstore, počivaj u miru - priopćeno je iz FK Željezničar.

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
  • U 65. godini

milomir Odovic In memoriam

Bivši igrač i trener Fudbalskog kluba Željezničar Milomir Odović preinuo je u 65. godini života, potvrđeno je iz Kluba

Odović je rođen 1955. godine, a prve fudbalske korake veže za Slogu iz Ilijaša. Ipak, još kao junior je prešao u Željezničar. Debitantski nastup za prvi tim je ubilježio u sezoni 1974./1975. nakon čega je vrlo brzo izborio mjesto u početnoj postavi. Igrajući za naš klub do 1985. godine, Odović je skupio 262 zvanična nastupa, pri čemu je postigao i 25 golova. Poslije toga je igrao još za austrijske klubove VÖEST Linz i Spittal, a karijeru je okončao u Bosni iz Visokog.

Trenersko ime je izgradio u FK Željezničar i Premijer ligi BiH. Kao "vojnik" Kluba odazivao se na svaki poziv, a Plave je vodio u tri navrata, sakupivši ukupno 71 utakmicu na klupi Željezničara. Pored rada u prvom timu, dugo godina je bio uposlenik Omladinske škole FK Željezničar.

Odović je preminuo u 65. godini života nakon duge i teške borbe s bolešću.

- FK Željezničar izražava najiskrenije saučešće porodici, prijateljima i svim ožalošćenima. Oda majstore, počivaj u miru - priopćeno je iz FK Željezničar.

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.