• PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Širokog Brijega i Zrinjskog odigrali su u 'Hercegovačkom derbiju' na Pecari posljednje (19) ovogodišnje kolo Premijer lige. Široki Brijeg je slavio s 2:1 golom Angelova u 89. minuti.

Domaćini su bolje ušli u susret i zaprijetili već u 8. minuti preko Marića koji pogađa vanjski dio mreže. Par minuta kasnije u velikog prilici našao se Pervan, ali Brkić sjajnom intervencijom čuva mrežu Plemića.

No, u 17. minuti se Pervan iskupio za taj promašaj kada je Trebotić napravio prekršaj na njemu u kaznenom prostoru i Široki je dobio penal. Odgovornost je preuzeo Dino Ćorić i bez problema doveo domaćine u vodstvo 1:0.

U 24. minuti prva veća prilika za Zrinjski. Ibanez je ubacio iz slobodnog udarca, a Bilbija neometan puca glavom pored gola.

Do kraja poluvremena nije bilo opasnosti ni s jedne strane te se na odmor odlazi s 1:0 Širokobriježana.

U nastavku su Plemići preuzeli inicijativu i držali loptu u svojim nogama, ali ništa više od toga nisu uspijevali napraviti. Tek u 68. minuti Bekić je zaprijetio nakon gužve, ali i njegov snažan udarac odlazi pored vratnice.

U 77. minuti Arežina je odlično ubacio iz prekida, a Bilbija je ponovno ostao sam, ali ovog tuta Miškić sjajnom paradom brani njegov udarac i šalje loptu u korner.

A, iz tog kornera Zrinjski dolazi do izjednačenja. Bilbija ponovno bio najviši u skoku i s prve vratnice loptu prebacuje na drugu, a tamo je usamljeni Anes Mašić koji nema težak posao da zatrese mrežu.

U 83. minuti ogromna prilika za Široki, ponovno za Marka Pervana kojeg Ikić pronalazi sjajnom loptom i gura ga 1 na 1 s Brkićem, ali opet vratar Mostaraca izlazi iz tog duela kao pobjednik.

Sjajnu utakmicu smo gledali u tim trenucima jer se ni jedna ekipa nije zadovoljavala bodom. Isto kao što Pervana nije išlo na jednoj, takva je situacija bila i na drugoj strani s Bilbijom. Najbolji igrač Zrinjskog je u 88. minuti imao ogroman zicer, ali mu je s tri metra obranio Miškić.

I kazna za taj promašaj je stigla minutu kasnije. Ikić je pretrčao Stojkića, ubacio u sredinu, a Makedonac Viktor Angelov natrčava na loptu i pogađa za 2:1.

Pokušao je Zrinjski finišu da izbjegne poraz, ali promjene rezultata nije bilo i Široki je upisao važnu pobjedu s kojom je skočio na treće mjesto, a Zrinjski je jesenji dio prvenstva završio na čak šestom mjestu.