• LIGA PRVAKA

Odličan nogomet mogli smo vidjeti u prvom poluvremenu s nekoliko dobrih prilika s obje strane, ali je Juventus svoje dvije uspio okruniti golovima.

Ronaldo je već u 13. minuti meča doveo Juventus u vodstvo golom iz penala kojeg je prethodno i sam izborio. Ujedno je ovo bio prvi pogodak Portugalca koji je postigao Messijevoj ekipi u međusobnim okršajima u Ligi prvaka.

Samo sedam minuta kasnije nakon asistencije Cuadrada, McKennie je udvostručio vodstvo, a 0:2 je bio i rezultat prvog poluvremena.
Poptuni nokaut Barca je doživjela u sedmoj minuti nastavka kada je Ronaldo još jednim golom iz penala povećao prednost na 3:0.

Do kraja meča Barcelona je preuzela kontrolu igra u potpunosti i zaista je pravo čudo šta su sve ispromašivali. Juventus je u međuvremenu iz jednog od rijetkih napada postigao pogodak preko Bonuccija, ali je on poništen zbog zaleđa nakon asistencije VAR-a.

Cijeli meč za poraženu ekipu odigrao je bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koji je bio čak i među boljim igračima Barce budući da je obrana na čelu s golmanom pružila očajnu partiju.

Juventus je prestigao Barcelonu i grupu je završio na prvom mjestu, iako obje ekipe imaju isti broj bodova (15). Naime, Stara dama je večeras slavila sa 3:0, što je bilo bolje od trijumfa Barcelone u Torinu rezultatom 2:0.