• LIGA PRVAKA

Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri, bez izrazitih šansi na obje strane. Ipak, Ukrajnici su u nastavku zaigrali izvanredno i propustili su nekoliko dobrih prilika, da bi ipak u 57. minuti poveli.

Dentinho se dobro snašao u kaznenom prostoru nakon velike greške odbrane Reala i s desetak metara matirao je Cuortoisa za 1:0.

Do kraja je španjolski prvak imao više od igre, ali je Solomon sedam minuta prije kraja vrlo lijepim golom zapečatio sudbinu Kraljeva za konačnih 2:0.

Podsjetimo, Šahtar je i u prvom meču pobijedio Real rezultatom 3:2.

Situacija u grupi B daleko je od riješene, a večeras od 21 sat u drugom susretu igraju Borussia M'gladbach i Inter.

U istom terminu odigrana je i utakmica grupe A između moskovskog Lokomotiva i Salzburga, a austrijski tim je slavio kao gost sa 3:1 i probio se na treću poziciju sa četiri boda.

Liga prvaka, peto kolo:

Grupa A

Lokomotiv Moskva – Salzburg 1:3 (Miranchuk pen. 79' / Berisha 28', 41', Adeyemi 81')

Atletico Madrid – Bayern Munchen 21:00