• Favorit za Olimpijske igre u Tokiju

127523045 1254482838254137 3421186598733889538 n

Na 8. Europskom klupskom prvenstvu 2020 koje je održano u Zagrebu članica kluba Bosna Fojnica Marija Štetić osvojila je zlatnu medalju i postala seniorska prvakinja europe do 62 kg.

Marija je pobjedila u prvom kolu predstavnicu Njemačke Caroline Bauer sa 26:1, u drugom kolu pobjedila je predstavnicu Hrvatske Anu Taslak 15:2, a finalnu borbu je dobila predajom od strane Hrvatske predstavnice Kristine Beroš.

Nakon dugo vremena pauze zbog pandemije virusa održalo se europsko prvenstava, a naša Marija koja je veliki favorit za odlazak na Olimpijske Igre u Tokio pokazala je izvrsnu formu i popela se na najviše postolje i uzela zlatnu medalju.

Naredni mjesec Sarajevo je domaćin Europskog prvenstva u Olimpijskim kategorijama koje je zadnja provjera pred kvalifikacije za Olimpijske Igre u Tokiu. Na prvenstvu će nastupiti i Marija Štetić te se nadamo ponovo osvojiti zlato. Nadamo se da će se Marija plasirati na Olimpijske Igre i biti prvi taekwondo borac iz Središnje Bosne na Olimpijadi.