• Borac-Željo 4-3

FOTO :FK Borac

Sjajnu utakmicu četvrtog kola mtel Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrali su Borac i Željezničar. U golijadi je domaćin slavio 4-3.

Domaćin je poveo u četvrtoj minuti,kada je Lukić glavom prebacio obranu i vratara Željezničara. Za samo par minuta gosti su poravnali. Bojo je ubacio, njegov ubačaj čisti obrana Borca, ali samo do Stevanovića koji iskosa pogađa za 1-1.Od 17.domaći ponovo vode. U fliperu lopta se odbija od Vranješa i završava iza leđa Erića.

Pet minuta kasnije već je 2-2.Bekrić za Lendrića, koji dobro vidi Zeca, a iskusni nogometaš zabija za novo poravnanje.Od 40.minute Borac je ponovo poveo pogotkom Zakarića, bivšeg igrača Želje.

Željezničar je u drugi dio ušao agresivno, i to se isplatilo u 51.minuti.Brza akcija,Bojo za Zeca koji ponovo matira vratara Borca.

U 85.minuti Borac stiže do pobjede.Junak je bio Zakarić, koji je snažnim udarcem i drugi put prevario Filipa Erića.

Bojo je igrao do 71.minute,kada ga je zamijenio Mujezinović.

Slijedi reprezentativna stanka, nakon čega će Željezničar igrati sa Slobodom.