• Prva futsal liga

Počela je i Prva futsal liga Bosne i Hercegovine. Odigrane su dvije utakmice u grupi 1, koja je nama najzanimljivija, jer igraju klubovi najbliži nama. Iskra Vrbas je kao gost savladala Žepče 5-7, a FK Konjic je u svojoj premijeri uzeo bod Željezničaru odigravši 2-2.

Utakmica između Konjica i Željezničara je trebala biti odgođena, zbog činjenice da su neki igrači Želje u izolaciji zbog koronavirusa, ali Savez nije dozvolio odgodu.

Ajnadžić je doveo goste u vodstvo u 23.minuti, ali je tri minute kasnije i ostavio ekipu na cjedilu zaradivši crveni karton. Konjic je preokrenuo preko Sultanića i Dizdarevića, i bio blizu pobjede. No, u 37.minuti nespretno je jedan igrač domaćina igrao rukom, te je dosuđen kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Kreševljak Ivica Marić Kinez, te sigurno pogodio za 2-2.

Marić je bio i kapetan Željezničara. Iskusni sidraš i ove će sezone biti jedan od ključnih igrača sarajevskog kluba.