• Pobjede favorita

Odigrano je i drugo kolo Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine.

GFC Sarajevo zadržao je stopostotan učinak. U sjajnoj utakmici, Sarajlije su nadvisile Slogu iz Gornjeg Vakufa 6-3.Gosti su na predah otišli sa 0-2 autogolom Jusića i pogotkom Milanovića. No, u drugom dijelu domaći se bude. Prvo je Mršo zabio za smanjenje, da bi Duvnjak u 29.minuti zabio za poravnanje. Petak i Handžić su u samo dvije minute donijeli svojoj momčadi 4-2,a Omerhodžić u 39. sa svoje polovine digao to na nedostižnih 5-2. Malu nadu gostima daje Zukan, ali konačnih 6-3 postavio je Petak svojim drugim pogotkom.Za domaće je nastupio i Josip Bilić.

Salines je u drugom kolu ipak pronašao pravu igru i s visokih 7-1 nadigrao Kaskadu iz Gračanice.Kaskada je povela preko Husejnovića u 13.minuti i to je bilo to od njih. Dva pogotka Šešelja i jedan Kocića bili su dovoljni da Jarčevi do poluvremena vode 3-1. Isanović i Ivanković su u 22. i 23. minuti podigli prednost na 5-1, a pred kraj susreta sudbinu Kaskade zapečatili su Arnautović i Matijević.

KMF Policajac u ligu je ušao s dvije uvodne pobjede. U tvrdoj utakmici pobijedili su i Seljak 4-2.Igor Mirković je pred kraj prvog dijela doveo domaće u vodstvo. Trifković je u 24.minuti zabio za 2-0. Uslijedio je povratak gostiju iz Livna. Prvo je Ivković smanjio na 2-1, da bi u 29.nakon pogotka Duvnjaka rezultat na semaforu bio 2-2.Vučić je ponovo doveo domaće u vodstvo u 32.minuti, a konačni rezultat postavio je Trifković svojim drugim pogotkom.

Zrinjski je upisao i drugi poraz. U sjajnoj utakmici poraženi su od Brotnja 5-4.Plemići su poveli preko Marića u trećoj minuti. No, vrlo rano su ušli u bonus što se tiče akumuliranih prekršaja. Već u 16.minuti , nakon šestog prekršaja, Čolak je s 10 metara imao priliku poravnati rezultat , što je i učinio. Već u idućem napadu Suton je doveo Čitlučane u vodstvo.Isti igrač je u 25.minuti podigao prednost domaćina na 3-1. Zrinjski se vraća u 26.minuti pogotkom Kalajdžića. Ćavar u 30. i opet Suton u 31.minuti zabijaju za velikih 5-2, i činilo se da bodovi sigurno ostaju u Čitluku. No, Mostarci se nisu lako predavali. Perić je smanjio na 5-3, a ubrzo je dosuđen i kazneni udarac s 10 metara i za goste, koji je uspješno realizirao Kalajdžić.Četiri minute bile su dovoljne i za potpuni povratak, ali Zrinjski na kraju nije uspio uzeti bod(ove) iz Čitluka.

Bosna Kompred je pružila sjajan otpor Mostaru SG, koji je jedan od favorita za titulu.Tuzlaci su poveli u četvrtoj minuti preko Ramića. Na 1-1 je u 10.minuti poravnao Jelić. To je bio rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Sjajni Kahvedžić je u tri minute postigao dva gola i doveo Mostace u prednost od 1-3.U 37.minuti preko kapetana Spahića Bosna je smanjila, ali do kraja nisu uspjeli prirediti iznenađenje.

Nakon dva kola, GFC Sarajevo,Mostar SG i Policajac su stopostotni. Po jednu pobjedu imaju Kaskada ,Salines, Brotnjo i Seljak. Bez bodova su Sloga, Bosna Kompred i Zrinjski .