• 1.kolo Europske lige

FOTO : Midžor/Pixsell

Rijeka je svoj europski put u grupama započela domaćim porazom. Riječani nisu razočarali protiv favoriziranog Sociedada, te su pali tek u posljednjim minutama susreta.

Rijeka je imala prvu priliku na susretu preko Andrijaševića u 14. minuti, ali Remiro je obranio. U 25.minuti dobar udarac Silve brani Nevistić.U 38.minuti Lončar tuče malo pored gola.

Gosti su potom preuzimali konce, pogodili su i gornji dio grede, a Oyarzabal je stresao i vratnicu. U trećoj minuti nadoknade dobra akcija gostiju iz San Sebastiana, Merino do Jona , koji zabija za 0-1. U drugom susretu skupine Alkmaar je pogotkom de Wita pobijedio Napoli u Napulju.

Rijeka će u drugom kolu na noge Alkmaaru.

Dinamo je odigrao bez pogodaka s Feyenordom. Već u osmoj minuti gosti su imali kazneni udarac, nakon što je Jakić sapleo jednog od igrača. Berghuis je šutirao, ali Livaković sjajno brani.U 28.minuti Gavranović je dobro tukao, ali Bijlow brani.

Od 73. Feyenord je igrao s igračem manje, Senesi je dobio drugi žuti karton.U 86.minuti Oršić odlično šutira, ali gostujući vratar ponovo izlazi kao pobjednik. Dvije minute kasnije dobra kombinacija Ademija i Ivanušeca, ali Bijlow je na vrijeme istrčao.

U drugom susretu skupine i Wolfsberger i CSKA su odigrali bez pobjednika, 1-1. Moskovljani su poveli preko Gaicha, na asistenciju Vlašića,a austrijska momčad je izjednačila preko Liendla s bijele točke.