• 9 susreta, 27 pogodaka

Odigrano je drugo kolo Bundeslige , s nekoliko iznenađujućih rezultata. No, krenimo redom.

Kolo su u petak otvorili Hertha i Eintracht Frankfurt. Hertha je u susret ušla kao favorit pred svojim navijačima, koji su se od ovog kola vratili na tribine. Susret je pratilo 4 tisuće gledatelja.No, gosti su bolje otvorili susret i u par navrata opasno priprijetili. U 30.minuti Boyata je napravio prekršaj za kazneni udarac, koji je u pogodak pretvorio Andre Silva. Do poluvremena je još jednu loptu iz mreže izvadio domaći vratar Schwolov. Kamada je ubacio, a Dost pogodio za 0-2.

Labbadia je pokušao izmjena unijeti živost i preokrenuti tijek, ali Frankfurt je u 71. preko Rodea riješio pitanje pobjednika. Do kraja su tek uspjeli smanjiti, pogodak je u svoju mrežu skrenuo Hintereger.

Arminia iz Bielfelda je dobro otvorila svoju povratničku sezonu. Nakon remija u prvom kolu, u drugom su minimalnim rezultatom slavili nad Kolnom. Edmundsson je bio igrač odluke. Bio je to susret bez puno prilika.

Veliko iznenađenje priredio je Augsburg, pobijedivši Borussiju iz Dortmunda. No, poznato je kako je ovo teško gostovanje za Milionere. Da ne sluti na dobro vidjelo se u 40.minuti, kada Uduokhai šalje loptu u mrežu. U 54.minuti Daniel Calgiuri je zabio za 2-0. Tek pred kraj susreta Borussia je stvorila nekoliko opasnih situacija, ali nisu zabili.

I imenjak iz Monchengladbacha nije slavio u drugom kolu. U prvom dijelu dvije dobre prigode za domaćina, ali i Union Berlin je pogodio prečku. U 56.minuti Thuram je doveo domaće u vodstvo, a bod momčadi iz Berlina donio je Schlotterbeck u 80.minuti susreta.

Očekivalo se više od Bayera i Leipziga. Viđena su dva pogotka, ali nije to bio pretjerano kvalitetan meč. U 14. minuti RB Leipzig je poveo preko Forsberga, a šest minuta kasnije Apotekari izjednačuju preko Demirbaya. U drugom dijelu, Bayer je pogodio i vratnicu, i poništen im je jedan pogodak, opravdano.

Stuttgart je kao gost nadvisio Mainza 1-4. No, domaćin je poveo već u 13.minuti preko Šveđanina Quaisona. U smiraj prvog dijela Wamangituka vraća stvari na početak. Od 61. gosti vode. Strijelac je Didavi. U 77. Mainz ostaje s igračem manje, nakon što je drugi žuti karton zaradio Niakhate. Točku na i stavio je 23-godišnji napadač Saša Kalajdžić. U 91.minuti isključen je i Stuttgartov Steinzel.

Mnogi tvrde da je Schalke zreo za ispadanje ove sezone. A Rudari su to dokazali u prva dva susreta. Nakon debakla protiv Bayerna, ni Werder nije imao puno problema. Fullkrug je s tri pogotka srušio domaćine na Gelzenkirchen areni (jedan iz penala), a domaćin se morao zadovoljiti samo s počasnim pogotkom, koji je postigao Uth, duvoko u nadoknadi. U 84.Schalke je ostao i bez Kabaka, koji je zaradio drugi žuti karton.

Za najveće iznenađenje kola u nedjelju se pobrinuo Hoffenheim. Pao je prvak Europe i Njemačke sa čak 4-1. Nije slutilo na dobro nakon prvog dijela.Bičakčić i Dabbur donijeli su domaćinima 2-0, ali sjajan pogodak Kimnicha nekako je svima ulio nadu da to izabranici Flicka mogu okrenuti. No, naprotiv, primili su još dva pogotka. Kramarić iz igre i Kramarić s bijele točke potpisali su uvjerljivu pobjedu domaćina.

Kolo su zatvorili Freiburg i Wolfsburg. Petersen je zabio za vodstvo domaćih, a Brekalo izjednačio. Do kraja nije bilo više pogodaka, iako je Freiburg stvorio nekoliko opasnih prilika.

Viđeno je 27 pogodaka, što su tri u prosjeku. Dodijeljena su tri crvena kartona. Nakon dva kola, stopostotni su samo Hoffenheim i Augsburg.