• Težak poraz od Goška

kis gosk vlatko akcija

Nogometaši Kiseljaka okončali su svoj nastup u Kupu FBiH za ovu sezonu. GOŠK je bio bolji rezultatom 0-4, i plasirao se u narednu fazu natjecanja.
Gabeljani su bolje otvorili susret, i poveli već u devetoj minuti. Jusufbašić je šutirao, Bencun obranio, no lopta se odbila na nogu Asentića, koji nije imao težak zadatak.
No, malo po malo , Kiseljačani su uspostavljali ravnotežu. Može se reći da je naš tim bio bolji rival veći dio prvog dijela. Puno trke, duela, nisu ostavljali puno prostora gostima. Bilježimo i prilike Ganije, nakon sjajnog proigravanja kapetana Bošnjaka, te Antića iz slobodnog udarca.
U drugom dijelu nakon brzog kontranapada Fejzić ima priliku poravnati, no nije precizan. U 56. minuti gosti postižu drugi pogodak. Nakon flipera, lopta se odbija do Šarčevića , koji zabija za 0-2. Taj trenutak je i prelomio utakmicu.

Do kraja gosti postižu još dva pogotka preko Turanjanina i mirno privode utakmicu kraju.
Svi igrači, izuzev rezervnog vratara Hodžića, dobili su priliku. Kiseljak je imao i veliku podršku svojih vjernih navijača, Prikaza. Usprkos činjenici da ne mogu ući na stadion, Prikaze su se okupile ispred stadiona, i podržale svoj tim.
Kiseljak se sada okreće ligaškom natjecanju, gdje već za vikend dočekuju NK Vlašić.