• US OPEN

osaka azarenko

Japanka Naomi Osaka plasirala se u finale US Opena nakon što je u tri seta bila bolja od Amerikanke Jennifer Brady (6:7; 6:3, 3:6). Pobjednica ovog Grand Slama iz 2018. Godine se poprilično namučila s Amerikankom.

U prvom setu odlučio je tie-break u korist japanske tenisačice. Amerikanka je kod 3:3 imala jednu break priliku, ali je nije uspjela iskoristiti. Tie-break je dobro počeo za Osaku jer je već na prvi servis protivnice napravila mini break i povela s 2:0. Kasnije je protivnici oduzela još dva servisa, te set zaključila sa 6:7 (1:7). Japanska tenisačica je bolje servirala u prvom setu i imala je značajno manje neprisiljenih pogrešaka u odnosu na portivnicu, čak 7 manje.

Drugi set je također počeo tvrdo kao i prvi, ali je Brady 'ubacila u brzinu' više i uspjela doći do breaka na 5:3. Idući gem je na svoj servis uspjela doći do seta nakon druge set lopte. Brady je odličnom igrom zaslužila osvojiti drugi set, a sve zahvaljujući poenima nakom prvog servisa. Drugi set je završen sa 6:3 za američku tenisačicu koja je igrala svoje prvo grand slam polufinale.

U trećem setu ponestaje snage američkoj tenisačici, a Osaka ostaje na istoj razini. Već na samom početku Osaka pravi break na 3:1 i uspjeva doći do dva gema prednosti. Do kraja je Osaka imaka još tri break lopte, ali Brady se nije dala tako da je meč završen s rezultatom 3:6 u korist Japanke, odnosno 1:2 u setovima.

U drugom polufinalnom ogledu sastale su se dvije veteranke, Serena Williams i Victoria Azarenka. Bugarska tenisačica je bila uspješnija u tri seta s rezultatom 6:1; 3:6, 3:6.

Azarenka ima priliku osvojiti svoj treći grand slam naslov uz dva prethodna naslova na Australian Openu, dok japanska tenisačica 'juri' svoj drugi grand slam naslov. Veliko finale je zakazano za sutra kada će snage odmjeriti mladost i iskustvo, a ono što je sigurno je da će ljubitelji bijelog sporta uživati u još jednoj teniskoj poslastici.