• 5.kolo

Jučer su odigrane dvije utakmice petog kola BH Premijer lige. Nakon iznenađujućeg poraza Željezničara u petak od Mladosti, hercegovački klubovi opravdali su uloge favorita.

Široki Brijeg je slavio nad Borcem 3-0 i popeo se na drugo mjesto na tablici.Do poluvremena Radeljić i Jović su donijeli Širokobriježanima 2-0, a konačan rezultat postavio je Pervan.

Nakon tri kola bez pobjede, Zrinjski je pobijedio Slobodu, minimalnim rezultatom 1-0. No, bilo je to ponovo daleko od dobre partije. Pogodak odluke postigao je Anes Mašić, koji dobro koristi svoje minute.

Danas u 17 sati Krupa igra protiv Radnika. U istom terminu Tuzla city dočekuje Olimpik, koji je jedina momčad bez bodova. Od 19 sati igra aktualni prvak Sarajevo protiv nezgodnog Veleža.