• Nastavljeno natjecanje

FOTO :AFP

Napokon su nastavljena i međunarodna klupska natjecanja. Sinoć su igrane tri uzvratne utakmice Europske lige, te jedna utakmica po novom sistemu zbog koronavirusa.

Jedino iznenađenje, ako se tako može nazvati, napravio je Kopenhagen. Danci su ostavili Basaksehir bez šansi u uzvratu. Turci su prvu utakmicu dobili 1-0, a Kopenhagen je uzvratio sa 3-0. Već u 4.minuti Wind dovodi domaćina u vodstvo, da bi u 53.minuti isti nogometaš uspješno realizirao penal. Točku na i stavio je Jensen u 63.minuti nakon odličnog solo prododa. Jedini raspoložen kod gostiju bio je Edin Višća.

Shakhtar je sa 3-0 dobio Wolsburg, i s ukupnih 5-1 prošao među osam najboljih. Sve važno dogodilo se u drugom dijelu. Prvo je crveni karton u 68.minuti dobio Khocolava, da bi dvije minute kasnije pocrvenio i Brooks na drugoj strani. U 88.minuti Shakthar je poveo preko Moraesa, u prvoj minuti nadoknade Solomon zabija za 2-0, a konačnih 3-0 postavlja raspoloženi Moraes.

Manchester United je Lask riješio već u prvom susretu kada je slavio 5-0, pa je drugi susret bio puka formalnost. Lask je u uzvratu poveo preko Wiesingera u 55.minuti, a vodstvo je potrajalo samo dvije minute, kada je Lingard zabio za poravnanje. U 88.minuti pobjedu Crvenim vragovima donosi Martial.

Inter i Getafe nisu igrali prvu utakmicu zbog pandemije koronavirusa, te je o prolasku dalje odlučivala tek jedna utakmica, na neutralnom terenu (Veltins arena).Inter je slavio pogocima Lukakua i Eriksena, no daleko od toga da je bilo lagano. Dapače,Handanović je imao tri sjajne intervencije, a nominalni gosti su u 75.minuti promašili kazneni udarac, Molina je bio neprecizan.

Večeras od 18:55 igraju Bayer i Rangers (prvi susret 3-1), te Sevilla -Roma (jedna utakmica,stadion u Duisburgu).Basel i Frankfurt igraju u 21:05 (prva utakmica 3-0), te Wolves i Olympiacos (prva utakmica 1-1).