• Kiseljačanin

VLADO KOS/CROPIX

Uzbudljiva je bila završnica Prve hrvatske nogometne lige. Velika bitka vodila se za drugo mjesto, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. Za tu poziciju borili su se Osijek, Lokomotiva i Rijeka. Osijek i Lokomotiva u međusobnom su srazu odlučivali, pobjednik je imao zagarantirano drugo mjesto, dok je Rijeka osluškivala situaciju iz Gradskog vrta i čekala remi, koji bi ih, uz izvjesnu pobjedu protiv Istre, odveo u kvalifikacije najjačeg klupskog natjecanja.

Rijeka je brzo povela 3-0 protiv Istre, i čekala je rezultat iz Gradskog vrta. A tamo se događala prava drama.Lokosi su poveli preko Jakića, izjednačio je Osijek preko Marića. U 88.minuti nakon oštrog ubačaja Tolića lopta se odbijala u šesnaestercu Osijeka, da bi od Lončara završila u mreži. Ovim pogotkom Lokomotiva je osigurala kvalifikacije Lige prvaka.

Sjajan je bio vratar Lokomotive Ivo Grbić.

Kiseljačanin Stipo Marković odigrao je drugo poluvrijeme u ovoj pobjedi. Sjajni Marković bio je važna karika zagrebačke momčadi ove sezone. Nastupio je 31 put u Prvoj ligi. Postigao je jedan pogodak, a odigrao je čak 2603 minute. Dodao je i četiri nastupa po 90 minuta u Kupu.Vrijednost na Transfermarktu mu je porasla na 675 tisuća eura.Ima čak 83 posto odigranih minuta u dresu Lokomotive ove sezone.Ovaj bočni nogometaš imat će priliku i podići prvi trofej s Lokosima. Lokomotiva u finalu Kupa 1.kolovoza igra protiv Rijeke.

Marković će tako igrati kvalifikacije Lige prvaka, i želimo mu svu sreću!