• Preokretom

Vjeran Žganec-Rogulja/PIXSELL

Zagrebačka Lokomotiva prvi je finalist ovogodišnjeg izdanja Kupa Hrvatske. Lokosi su u polufinalnom ogledu preokretom savladali Slaven Belupo u Koprivnici rezultatom 1-3.

Slaven je poveo već u šestoj minuti preko Brune Gode. No, zagrebačka momčad uspjela je preokrenuti, a ključan je bio ulazak Sammira u 66.minuti. Brazilski Hrvat je već u 68.minuti asistirao Cokaju za iznednačenje, da bi u 80.uposlio Tolića, koji je pogodio za potpuni preokret.

Belupo je pokušao doći do izjednačenja, a to su iskoristili gosti golom Uzunija u sudačkoj nadoknadi za konačnih 1-3.

Ovo je drugo finale Kupa za Lokomotivu, nakon 2013.kada su u finalu poraženi od Hajduka ukupnim rezultatom 5-4 (dvije utakmice). U pohodu na prvi trofej stajat će im pobjednik dvoboja Rijeke i Osijeka, koji se igra večeras.