• 22-godišnji stoper

FOTO :AFP

Wolfsburg je priredio iznenađenje u 28.kolu Bundeslige slavivši u gostima nad Bayerom iz Leverkuzena. Tako je prekinut niz Bayera od dvije uzastopne pobjede, a Vukovi su se vratili na pobjednički kolosijek.

Marin Pongračić zauzeo je svoje mjesto u početnih 11, ponovo u tandemu sa Brooksom. Upravo je Marin doveo goste u vodstvo. Arnold je ubacio, a Pongračić glavom matira Hradeckog za 0-1. To je prvijenac za 22-godišnjeg braniča, porijeklom iz Kreševa.

Upravo je Arnold u 64.minuti povećao prednost gostiju. Četiri minute kasnije Steffen zabija za 0-3. U 75.isti scenarij kao i kod prvog pogotka. Arnold ubacuje, Pongračić zabija za 0-4.

U finišu susreta Baumgartlinger je tek uspio postići počasni pogodak i postaviti konačnih 1-4.

Pongračić je po mnogim sportskim stranicama bio igrač utakmice s ocjenom 9, dok je na pojedinim igračem utakmice proglašen Arnold.

Bayer je peti na tablici, Wolfsburg šesti. Apotekari su propustili pobjedom preskočiti Monchengladbach na četvrtom mjestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, dok se Wolfsburg uključio u borbi za posljednje mjesto koje vodi u Europsku ligu.

Marin Pongračić je u siječnju došao u Wolfsburg iz RB Salzburga za 10 milijuna eura.Upisao je pet nastupa za Bundesligaša, dvaput poentirao i zaradio jedan žuti i jedan crveni karton. Ove sezone upisao je 7 nastupa i za Salzburg, od toga 1 u Ligi prvaka. Bio je na popisu Zlatka Dalića, dobio pretpoziv, ali ozljeda ga je izbacila. Sada se vraća na velika vrata.