• Novo postolje

Najbolji hrvatski skijaš Filip Zubčić nastavlja svoju sezonu iz snova. Sjajni Zubo danas je doskijao do novog postolja, trećeg ove sezone. Hrvat je bio drugi u austrijskom Hinterstoderu.

I nakon prve vožnje bio je na drugom mjestu, iza Pinturaulta. Loše je odvozio gornji dio staze, ali sjajno donji, i zaostao je za francuskim skijašem 90 stotinki. Jedini je bio unutar sekunde.

Drugi je završio i na kraju utrke. Spustio se kao prvi, sa 27 stotinki ispred Kristoffersena. No, Pinturault je danas bio jako dobar. U startnoj kućici imao je 90 stotinki bolje vrijeme od hrvatskog skijaša. Do cilja se prednost prepolovila, ali ušao je u ciljnu ravninu sa 45 stotinki boljim vremenom.

Zubčić nastavlja borbu za mali globus u veleslamomu , 2 utrke su do kraja. U poretku veleslalom avodeći je Kristoffersen s 394 boda, Pinturault ima 388, dok je treći Zubčić s 368 bodova.