• Broz i Rebić u prvom planu

Fantastičan milanski derbi odigrali su sinoć Inter i Milan. Prema mnogim mišljenjima, najbolji u posljednjih desetak godina. Na kraju je Inter slavio 4-2, a obje momčadi imale su po svoje poluvrijeme. No, ono Interovo je bilo uvjerljivije.

Milan je dominirao prvim dijelom. Dvije odlične prilike, među kojim se ističe vratnica Calhanoglua. U 40.minuti Milan vodi. Ibrahimović fantastično spušta loptu za Rebića, koji je spretan za vodstvo svog tima. Do poluvremena - 0-2. Sjajni trzaj glavom Ibrahimovića, i pogodak švedskog majstora.

Inter je u prvom dijelu djelovao bezidejno i umorno, no očito je i to bio dio taktike.

U drugom dijelu - druga slika. Umorni Milan i nabrijani i rastrčani Inter. U 51.minuti Brozović hvata sjajan volej za smanjenje vodstva. Samo par minuta kasnije Sanchez je izbjegao zaleđe, i vratio loptu do Vecina. Vecino provlači loptu kroz noge Kjaeru za izjednačenje.

U 72.minuti potpuni preokret. Candreva iz kornera dobro ubacuje, De Vrij je najbolji u skoku i plavo-crni dio Milana slavi. Do kraja je Milan pokušao izjednačiti, no djelovali su dosta potrošeno. U nadoknadi je sijevnula i kontra, Moses je ubacio a snažni Lukaku nadskočio Kjaera za 4-2.

Vrijedi spomenuti i da je Eriksen iz slobodnjaka s 30 metara pogodio spojnicu u 80.minuti, ali i Ibrahimović u 90.pogađa vratnicu, ali čini se nakon prekršaja.

Rebić je odigrao dobre 84 minute. Upisao se u strijelce, imao 64 posto točnih dodavanja, još jednom tukao izvan okvira. Osvojio je 5 duela, prošla su mu 4 driblinga. Po ocjeni bio je treći igrač svog tima.

Brozović je bio kapetan Intera. Odigrao je sjajno svih 90 minuta. Osim gola, imao je i 80 posto točnih dodavanja, te tri pogođene duge lopte. Pucao je još dva puta, triput otklonio opasnost, i osvojio 4 duela.Po ocjeni, također treći u Interu.

Ovom pobjedom Inter je zasjeo na čelo tablice.