• Stepančić donio pobjedu

Ante Cizmic / CROPIX CROPIX

Hrvatska rukometna reprezentacija zadržala je stopostotan učinak na ovogodišnjem EURU. U šestoj utakmici Červarovi izabranici savladali su Češku 22-21.

Bilo je oscilacija u igri, ali uspjeli su izvući pobjedu Hrvati. I to skoro sa cijelim rezervnim sastavom. Skoro, jer su prilike dobili Mandić i Stepančić. Duvnjak je samo pucao jedan sedmerac, a Cindrić, Horvat, Šego, Karačić i Musa nisu igrali. Točnije, Horvat jeste, ali tek dvije minute.

Na poluvremenu je Hrvatska vodila 2 razlike.U drugom dijelu otišli su Kauboji i na +4, no Česi su se vraćali na krilima Zdrahale. U posljednje 4 minute Hrvatska je ušla sa vodstvom 21-19, no Hrstka i Patzel donijeli su izjednačenje Češkoj. Par sekundi prije kraja Stepančić se diže, i zabija za pobjedu.

Mamić je namještao nišanske sprave, i djelomično je u tome uspio. Zabio je 5 golova iz 10 udaraca. Ašanin je obranio 10 udaraca. Zdrahala je predvodio Češku sa 6 pogodaka, a Mrkva je obranio 12 lopti.

U srijedu Hrvatska igra za prvo mjesto u skupini protiv Španjolske.