• Fantastična predstava

Hrvatska rukometna reprezentacija odigrala je sjajnu utakmicu protiv Bjelorusije. Iako su Bjelorusi označeni kao moguća nagazna mina, to se danas apsolutno nije vidjelo. Agresivna hrvatska 5-1 obrana bila je sjajna, na čelu s generalom Domagojem Duvnjakom.

Na samom početku Hrvatska radi seriju 4-0 na krilima Duvnjaka i Mandića te se odvaja na 5-1. Bilo je i 7-2, a onda je uslijedila crna rupa.Bjelorusi su se vratili i desetak minuta bili u egalu.No, Kauboji do poluvremena ubacuju u brzinu više, i ima 15-10 na poluvremenu.

U drugom dijelu cilj je bio što prije se odvojiti. To je i učinjeno, i Hrvatska je otišla na ogromnih +10 (24-14). Posljednjih 15 minuta Červar je imao taj luksuz pa je mogao odmoriti kompletnu početnu sedmorku. Na vratima je priliku dobio Ašanin, na crti Šipić. Bekovski trojac činili su Mamić-Hrstić-Šarac, a krila su držali Matanović i Ravnić. Ni oni nisu pokazali puno respekta, malo je nedostajalo smirenosti u napadu, ali obrambene zadaće odrađene su na pravi način. Hrvatska je slavila naposljetku 31-23.

Zanimljivo, Hrvati su promašili 3 sedmerca. Bjeloruska vanska linija postigla je samo 6 golova.

Igračem utakmice proglašen je Igor Karačić, koji je i bio najefikasniji sa 6 pogodaka. Pet je zabio Stepančić, tri Duvnjak. Jedino se Hrstić i Musa nisu upisali u strijelce.

Šego je imao sedam obrana, Ašanin tri.

Vailupau je kod poraženih bio najbolji sa 8 golova, a Saldatsenska i Matskevich obranili su 10 udaraca.

U posljednjem kolu Hrvatska igra protiv Srbije.