• Igra nije dobra

FOTO : HRS

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je Katar u okviru Croatia cupa. Time su Kauboji osvojili to natjecanje, no daleko je to od dobroga.

Katar je vodio veći dio susreta, izabranici Line Červara preokrenuli su u posljednjih 10 minuta. I to Katar koji je ostao bez dosta plaćenika, ovisi o domaćim igračima, uz naravno pokojeg stranca.

Obrana nije bila na nivou u prvom dijelu, curilo je na sve strane. U prvom dijelu primila je Hrvatska čak 17 pogodaka. Prelaskom u 5-1 obranu viđen je pomak, Ravnić je čini se zacementirao svoje mjesto, a Duvnjak je ponovo bio dobar u obrambenim zadaćama.

U napadu se srljalo, tražila su se brza rješenja, no to je sve bilo nerezonski. Hrvatska mora bolje na prvenstvu, inače će doživjeti krah. Na ruku joj ide slabija skupina, koja će dati dosta vremena za uigravanje i dizanje forme. No, teško da se može nešto značajnije napraviti. Jednostavno, Hrvatska previše ovisi o individulanim kvalitetama Duvnjaka i Cindrića, a problem je što se Dule mnogo troši u obrani.

Na kraju je pobjeda ispala i uvjerljiva , 33-28. No, sve je daleko od idealnog, ima velikog prostora za napredak. Najefikasniji kod kauboja bio je Luka Cindrić koji je zabio osam pogodaka

HRVATSKA: Šego (5), Ašanin (3+1), Marić 3, Duvnjak, Hrstić 2, Stepančić 5, Horvat 3, Šarac, Karačić,Vekić, Musa 1, Mamić 1, Cindrić 8 (5), Matanović 3, Mandić 2, Ravnić 1, Martinović 1, Šipić 3. Izbornik Lino Červar.

Iako Červar nije službeno saopćio spisak za prvenstvo, danas se u drugom poluvremenu nisu pojavili Šarac i Vekić. Vjerojatno su oni ti koji ne putuju na prvenstvo Europe.