• Kreševo

U organizaciji STK "Kreševo" jučer je odigran stolnoteniski turnir. Sportska dvorana "Troska" ugostila je sjajne stolnotenisače i stolnotenisačice, koji su pokazali svoje umijeće. Okupilo se preko 80 igrača i igračica, koji su bili raspoređeni u šest kategorija.

U kategoriji žena prvo mjesto pripalo je Ani Sladoje, koja je u finalnom susretu savladala Nataliju Debelnogić. Treće mjesto su podijelile Azra Hadžić i Mina Katanić. Ela Čiča bila je najbolja u kategoriji djevojčica. Drugo mjesto osvojila je Vlatka Oroz, dok su treće mjesto podijelile Magdalena Kapetanović i Anela Puljić.

U kategoriji dječaka Vitežani su bili najuspješniji. Marko Bobaš je bio prvi, Josip Knežević drugi. Domaći predstavnik Andrej Kožul podijelio je treće mjesto sa Markom Petrovićem. Preostala tri igrača članovi su STK "CM" Vitez.

U kategoriji do 40 godina "zlato" je ostalo u STK "Kreševo". Igor Sabljić potvrdio je fantastičnu formu, i dodao još jedan pehar u svoju bogatu kolekciju. Finalni susret bio je zaista sjajan, Igor Sabljić je igrao protiv igrača iz Kaknja Mirzeta Ibrahimspahića. Gostujući igrač imao je meč-loptu, koju je Sabljić spasio, i slavio u odlučujućem setu 12-10. Treće mjesto podijelili su Slaviša Zirojević i još jedan domaći stolnotenisač, Dražen Kraljević.

I kategorija od 40 do 60 godina donijela je sjajne mečeve. Najpribraniji i najbolji je na kraju bio Rasim Ibrahimspahić iz Kaknja. U finalu je savladao Kreševljaka Želju Kožula. Na pobjedničkom postolju bili su i Duško Stevanović i Zoran Kraljević.

I kategorija 60+ donijela je sjajne susrete.Obren Tomić na kraju je završio kao prvi. Drugi je bio Semir Ćerim, dok su treće mjesto podijelili Kasim Cerić i Zoran Miladinović.

Organizatori ističu da su izrazito zadovoljni ovogodišnjim izdanjem turnira, koji polako prerasta u tradicionalni. Svake godine organizacija je sve bolja, a turnir privlači sve više stolnotenisača i stolnotenisačica.Za sve natjecatelje bilo je obezbijeđeno i osvježenje.