• Procvjetao pod Lampardom

Nakon tisuću i kusur dana, Mateo Kovačić je postigao pogodak. Hrvatski veznjak zabio je u remiju Valencije i Chelseaja na Mestalli.Prvi je to pogodak u dresu Chelseaja,a Kova djeluje preporođeno pod palicom Francka Lamparda.

U sjajnoj utakmici domaćin je poveo preko Solera u 40.minuti. No, samo minut kasnije, Kovačić kroz šumu nogu pronalazi put do Cillesenove mreže. Početkom drugog dijela Pulišić je doveo Plavce u vodstvo, a deset minuta prije kraja Wass zabija za 2-2.

Do kraja su obje ekipe imale šanse za pobjedu, a Valencia je u sudačkoj nadoknadi preko Rodryga mogla osigurati knock-out fazu. Ovako moraju strepiti do posljednjeg kola.

Kovačić je odigrao cijeli susret. Imao je 55 točnih dodavanja ili 95 posto. Imao je jedno ključno dodavanje i 2/2 pogođene duge lopte. Uputio je 4 udarca, i imao 5/5 uspješnih driblinga. Osvojio je 9/15 duela, napravio dva prekršaja a dva su napravljena na njemu. Dobio je ocjenu 7.6, a samo je Pulišić bolje ocijenjen od njega u redovima londonskog tima.

U posljednjem kolu Chelsea traži domaću pobjedu protiv Lillea za prolaz, dok Valencia odlučuje u međusobnom srazu sa Ajaxom u Amsterdamu.