• Sjajan uspjeh

Povodom Dana državnosti u Fojnici se igra malonogometni turnir, a ove godine upriličen je i turnir za mlađe uzraste.

U jakoj konkurenciji 2009.godišta NK Brnjaci osvojio je odlično drugo mjesto. Brnjačani su u polufinalu pokazali mirnoću i hladnokrvnost savladavši NK Rijeka nakon penala. U finalu je bolja bila ekipa ŠF Liješeva Visoko.

Najbolji igrač turnira dolazi upravo iz ove ekipe. Ivano Perić dobio je tu nagradu itekako zasluženo.

Ovaj turnir još je jednom pokazao koliko se kvalitetno radi s mlađim kategorijama u Nogometnom klubu Brnjaci.

I ŠF Carioce iz Kiseljaka imala je zapažen nastup na turniru. Na kraju su zauzeli četvrto mjesto, a od ŠF Liješeva poraženi su u polufinalu nakon raspucavanja.

U utakmici za treće mjesto Carioce su poražene od NK Rijeka.