nk kiseljak slavlje svlacionica

Nogometaši Kiseljaka savladali su NK Vitez u 13.kolu Druge lige FBiH. Kiseljačani su tako skinuli još jedan skalp, i pokazali da dobro igraju protiv favorita, koji se bore za viši rang. Po hladnom vremenu i teškom terenu Kiseljak je slavio 2-1. Gosti su poveli preko Mehića u 42.minuti. Malo ranije Vitez je ostao i s igračem manje, nakon što je isključen Rosić. Naime, ovaj igrač Viteza je iskazao vrlo nesportsko ponašanje udarivši igrača domaćih koji se u tom trenutku nalazio na zemlji.

Nakon ovog čina gostujući igrači su neko vrijeme negodovali, nesvjesni čina zbog kojeg je njihov igrač isključen no srećom sudac nije dvojio oko dodijeljenog kartona.

Terensku inicijativu domaćin je okrunio u 67.minuti. Pogodak je postigao Tarik Ganija. Šesti se to pogodak Ganije u ovoj sezoni. Šest minuta kasnije potpuni preokret. Danijel Tomić zabija za 2-1 i veliko slavlje domaćina. Suđenje je ponovo dosta loše. U narednom kolu Kiseljak ponovo igra kući protiv Viteza, no ovoga puta na Stadionu hrvatskih branitelja gostuje FK Vitez.