Nakon ispadanja Federera, od ATP turnira u Shangaiju oprostio se i srpski tenisač Novak Đoković. Đoković je poražen od grčkog tenisača Tsitsipasa 2-1 u setovima, nakon 2 sata i četiri minute igre.

U prvom setu Đoković osvaja prvi gem na servis Grka, i taj break čuva do kraja. Tsitsipas je imao jednu šansu za re-break, ali nije ju iskoristio. Srbin osvaja set 6-3.

U drugom setu igralo se bez breakova do rezultata 5-6 i servisa za Novaka Đokovića. Tada sedmi tenisač svijeta koristi svoju prvu break šansu, i odvodi meč u treći set.

Jedan break u trećem setu bio je dovoljan Tsitsipasu za polufinale turnira. Trenutno se igra polufinalni ogled Tsitsipas-Medvedev, a rezultat u prvoms etu je 2-2.