Nogometaši Hrvatske u vatrenoj su atmosferi bez većih problema nadvisili Mađarsku. Kockasti su u grotlu Poljuda slavili 3-0.

Od samog početka Hrvatska je zagospodarila terenom, Već u petoj minuti kapetan Modrić koristi nesigurnost mađarske obrane, i iz kontre poentira za 1-0.

Do 2-0 doveo nas je Bruno Petković, koji je sinoć bio posebno nadahnut. Rebić je ubacio, a Petković petom matira mađarskog vratara Gulazsija.Do kraja prvog dijela Hrvatska je zabila još jedan pogodak. Perišić je ubacio, Petković je ponovo najbliži golu i zabija za 3-0.

U drugom dijelu Hrvatska je malo smanjila gas, a u 55.minuti nakon prekršaja u šesnaestercu gostiju isključen je Kleinhesler, nogometaš Osijeka. Utakmica je bila posebno emotivna za Perišića, koji je kao dijete morao otići sa stadiona Poljud,a sad ga posjećuje samo kao navijač. Upravo je Perišić dobio priliku zabiti s bijele točke, ali mađarski vratar čita njegov udarac.

Na kraju 17 udaraca Hrvatske, sedam u okvir. Gosti su pokušali sedam puta, a samo jednom išlo je to u okvir vrata Dominika Livakovića.

Mjesta prevelikom slavlju nema, jer već u nedjelju Hrvatska gostuje Walesu. Dalić je izjavio da će nekoliko novih igrača dobiti priliku,a  to se prije svega odnosi na Brekala i Vlašića. Tri boda lansirala bi Hrvatsku na Europsko prvenstvo.