Nogometaši Bosne i Hercegovine savladali su Lihtenštajn u petom kolu skupine J kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Bilo je 5-0 za izabranike Roberta Prosinečkog. No, nije izgledalo tako lako.

Nogometaši Bosne i Hercegovine odigrali su nonšalantno, ležerno, količina trke nije bila zadovoljavajuća, činilo se kao da jedva čekaju da završi utakmica.

Gojak je doveo Zmajeve u vodsvo, no pogodaka više nije bilo do posljednjih 10 minuta. Potom se u strijelce upisuje rezervist Duljević, nakon što se lopta odbila od dva gostujuća igrača. Džeko je nakon ubačaja Gojaka pogodio za 3-0, Višća u 87.zabija četvrti pogodak, a konačnih 5-0 postavlja sinoć odlični Amer Gojak.

Na ruku izabranicima Roberta Prosinečkog nije išao rezultat iz Finske, koja je savladala Grčku i sada BiH bježi čak pet bodova. Italija je teškom mukom savladala Armeniju 1-3.

Bosna i Hercegovina u nedjelju gostuje u Jerevanu, a pobjeda je imperativ.