Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u osminu finala posljednjem Grand slama ove sezone, US opena. Čilić je 14.nositelja Johna Isnera savladao za nešto manje od tri i pol sata igre.

U prvom setu Hrvat je kod 5-4 za protivnika spasio tri set-lopte, a u narednom gemu uzeo break protivniku. Kod 5-6 Čilić ponovo spašava tri break-lopte, te dobiva set.

U drugom setu Inter je iskoristio treću break-šansu i izjednačio na 1-1.

U trećem setu Isner je vodio 6-4, ali Čilić pravi seriju 4-0 i dobiva set.

Jedan break u četvrtom setu bio je dovoljan da hrvatski reket osigura dvoboj s Nadalom u osmini finala.

Marin je najbolji bio u najtežim i najvažnijim trenutcima meča. Spasio je nevjerojatnih 13 od 14 break prilika Amerikanca, okrenuo 4:6 u 13. igri trećeg seta te velikim servisima obranio svoj servis kada je Isner bio blizu breaka u četvrtom.

Isneru nije pomogao ni veliki broj as servisa, njih 40, ni užasan Marinov dan na drugom servisu gdje je napravio čak 17 dvostrukih pogrešaka. Hrvatski tenisač je meč završio sa 21 asom, 54 winnera i 46 neprisiljenih pogrešaka.

Marin Cilic [22] (23) - John Isner [14] (14) 7:5 3:6 7:6(6) 6:4