Nogometaši Kiseljaka gostovali su danas na kultnoj Grbavici , u okviru prijateljske utakmice sa sarajevskim Željezničarom. Kiseljak se sprema za početak Druge lige FBiH te je ovo bila posljednja kontrolna provjera. S druge strane, sarajevski Plavi su odlično otvorili prvenstvo, drže lidersku poziciju, te niti jednom nisu primili pogodak.

Željezničar je slavio 8-0. Razlika u kvaliteti ipak je velika, od samog početka susreta Željo je dominirao. Momčad Amara Osima povela je u 8.minuti preko Mehića, a u 14.minuti Ramović je povisio na 2-0. Zabio je potom i Subašić, a do kraja prvog dijela dvaput je pogodio i Zajmović, a 6-0 nakon prvih 45 minuta postavlja Ramović svojim drugim pogotkom.

U drugom dijelu tempo je pao, a Željezničar je uspio zabiti još dva pogotka. Hat-trick je kompletirao Ramović, a osmi pogodak djelo je Dacića. Za Željezničar je nastupio i Semir Štilić od 60. minute, te je tako povratnički debi upisao protiv Kiseljaka.

Vlatko Bošnjak s kapetanskom vrpcom predvodio je Kiseljačane, a srdačnu dobrodošlicu bivšim suigračima priredio je Petar Bojo.

Kiseljak u 1.kolu Druge lige FBiH Zapad igra protiv Iskre Bugojno.