Vaterpolisti Hrvatske plasirali su se u finale Svjetske vaterpolo lige.Barakude su u polufinalu potopile španjolsku podmornicu 10-8.

Hrvatska se odlijepila u prvoj četvrtini, koju je dobila sa 5-1. Ali uporni Španjolci su se vraćali. Imali su nekoliko napada kod 10-8 za prilazak na samo jedan pogodak zaostatka, ali vratar Bijač je bio sjajan.

Sjajni hrvatski vratar obranio je 16 lopti, od toga nekoliko iznimno teških.

Hrvatska će u finalu u nedjelju od 16.45 sati igrati protiv domaćina Srbije koja je u polufinalu svladala Australiju sa 16-11 (6-2, 3-2, 2-3, 5-4).
Pobjednik Svjetske lige izborit će nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju sljedeće godine.