tk publik treren

Argentinac Francicso Cerundolo prvi se plasirao u finale teniskog turnira "Sarajevski kiseljak open." Cerundolo je u polufinalu nadigrao 653.igrača svijeta, Latvijca Martinsa Podzusa sa 6-0;7:6.

Prvi set Argentinac je riješio za 22 minute. Podzus je bio potpuno bespomoćan. Cerundolo je pogađao sve, iskoristio 3/4 break šanse i riješio set 6-0.

I u prvom gemu drugog seta Cerundolo je breaknuo Podzusa, ali Latvijac se malo probudio i uzvraća breakom bez izgubljenog poena. U narednom gemu Podzus spašava break-loptu i osvaja drugi uzastopni gem. I četvrti gem osvaja Podzus, i to na dominantan način. Uspavani Latvijac potpuno se probudio u drugom setu i poveo 4-1. No, Cerundolo uzima 3 gema zaredom, vraća break i dolazi do 4-4. Kod rezultata 5-5 Podzus spašava 2 break-lopte i dolazi do 6-5. Cerundolo je servirao za ostanak u meču i bez većih problema izborio je tie-break. Trinaesta igra otišla je na stranu Argentinca rezultatom 7-3.

Finale singla igra se u 16 i 30. Cerundolo će igrati protiv Australca O'Conella.

Australac je u polufinalu nadigrao Argentinca Gonzala Villanuevu. Bilo je 2:1 u setovima.

U prvom setu Villanueva je dvaput breaknuo protivnika, pri rezultatu 3-2 i 5-3.

U drugom setu Villanueva je   oduzeo prvi servis protivniku, ali O'Conell je vratio break kod rezultata 3-1. Sigurnim servisom izjednačio je na 3-3 i vratio drugi set u egal. Kod rezultata 4-4 australski tenisač pravi novi break i sigurnim servisom dobiva set.

Zbog loših vremenskih uvjeta tijekom turnira, u odlučujućem setu igrao se tie-break do 10, kao što se igra u kvalifikacijskim ITF mečevima ili u dublu.

O'Conell dobiva tie-break 10- 7. Obistinilo se pisanje našeg portala da Australac igra najljepši tenis, te je i bez obzira na odmornost Villanueve, koji nije igrao četvrtfinale, prošao u finale,koje je na rasporedu u 16 i 30 nakon kojega će početi finalni meč parova.