fatic nermin kis

Australac Cristopher O'Connel posljednji je polufinalist teniskog turnira u Kiseljaku. O'Connel je u četvrtfinalu izbacio jedinog preostalog domaćeg tenisača Nermana Fatića sa 2-0 u setovima.

Fatić je u prvom setu dva puta breaknuo protivnika, ali  dvaput je i izgubio svoj servis. Otišlo se u tie-break koji je Australac dobio sa 7-3.

U prvom gemu drugog seta Fatić gubi svoj servis i ne uspijeva ga vratiti do samoga kraja. Imao je break-loptu kod rezultata 4-3 ali nije uspio vratiti set u egal. Na kraju je set pripao O'Conellu 6-4.

Bosanskohercegovački tenisač imao je 13 posto manje ubačenog prvog i drugog servisa od protivnika.

U polufinalu O'Conell igra protiv Gonzala Villanueve. Polufinala su na rasporedu od 12 i 30.