Ekipa Caffe Era Gromiljak pobjednik je 26.izdanja Uskrsnog turnira u Busovači. Ova sjajna ekipa do naslova je stigla bez ijednog poraza. Nakon sinoćnje demonstracije sile u polufinalu, večeras su za protivnike imali ekipu Autodijelovi HaeS. Dvije su to ekipe koje se jako dobro poznaju, i znalo se da će nijanse odlučiti.

Nakon regularnog vremena završilo je 3:3. Igrala su se dva produžetka po 5 minuta , no u njima nije bilo pogodaka. Pristupilo se lutriji penala, a u raspucavanju je bila spretnija ekipa Caffe Era i pehar ide na Gromiljak, u vitrinu gdje se već nalazi mnogo pehara. Osim pehara, pobjednicima je pripala i novčana nagrada od 3000 KM.

Treće mjesto osvojila je ekipa PS Busovača, pobjedom nad ekipom Pub Riverside rezultatom 8:6. Pub je poveo 0:2, ali do kraja su "Policajci" preokrenuli rezultat i uspjeli uzeti "broncu."