Večeras smo saznali finaliste svjetskog prvenstva u rukometu. Bit će to reprezentacije Danske i Norveške, koje su igrale i u sklopu skupine C.

Danska je pregazila večeras loše Francuze. Sjajno je igrala Danska , Hansen je bio naročito raspoložen za igru, zabijao je i asistirao. S druge strane francuska obrana djelovala je mlako, a vratari su bili najblaže rečeno loši. Na kraju je domaćin završnice slavio 38-30, a zanimljiv je podatak da aktualni svjetski prvaci nijednom nisu vodili. Već na poluvremenu izabranici Nicolaja Jacobsena imali su plus 6, u drugom dijelu prednost je bila i dvocifrena. Hansen je zabio 12 pogodaka, dok je Mahe sa 8 bio najefikasniji kod Francuza.

Norvežani su apsolutno nadigrali  Nijemce. Držali su se domaćini do 20. minute na krilima publike,Wiedea i Gensheimera, ali kako je vrijeme odmicalo to su Norvežani bili sve bolje.Kada su poveli 9-10 Nijemci se nisu uspjeli vratiti. Rasla je prednost, Sagosen je ravnao napadom, a Myrhol je stvarao ogromne probleme Lemkeu i Wienceku na crti. Kod Njemačke se probudio Bohm, ali njegovi golovi nisu bili dovoljni za finale. Rod je zabio sedam, Sagosen i Myrhol po 6 kod finalista. njemačku je predvodio Gensheimer sa 7, Bohm je dodao 6.

U nedjelju od 15-30 za treće mjesto igraju Francuska i Njemačka, dok će se u finalu sastati Norveška i Danska od 17 i 30 . Utakmice se igraju u Herningu.