Hrvatska rukometna reprezentacija savladala je bahrein u okviru 4.kola prvenstva svijeta u rukometu. Lino Červar odmorio je najbolje igrače, te su tako poštedu dobili Duvnjak,Stepančić,Karačić,Musa,Šego. Cindrić je igrao 15 minuta, Horvat 20.

Već od samog početka vidjelo se da će utakmica biti jednosmjerna ulica.Obrana predvođena Stevanovićem je funkcionirala, Bahrein nije nalazio rješenje. Već nakon 30 minuta Hrvatska je imala 19-9.

U drugom dijelu prednost je narasla na 12 razlike, ali crna rupa Hrvatske dala je šansu Bahreinu, da se približi na jednocifren zaostatak.Protivnici su to iskoristili, te je izbornik pozvao time-out. Nakon time-outa ponovno su Hrvati bili disciplinirani, i do kraja vratili rezultat na 12 pogodaka prednosti.Konačan rezultat glasio je 32-20.

Stevanović je upisao 12 obrana , Štrlek zabio 11 pogodaka.Jalal je sa pet pogodaka predvodio protivničku momčad.

U našoj skupini Island je teže od očekivanog savladao Japan. Japanci su se držali 50 minuta, nakon čega se Island uspio odlijepiti i slaviti 25-21. Sigurmansson je pet puta pogodio za Islanđane, Agarie 4 za Japan.

Španjolska je savladala Makedoniju 32-21.Makedonija je sjajno otvorila susret i vodila veći dio prvog poluvremena.No, u samo pet minuta drugog dijela katastrofalnim greškama u napadu dopustili su Španjolcima da se odlijepe i na kraju im do vrha napune mrežu.Gomez je 6 puta zabio,Peshevski isto toliko na drugoj strani.

U skupini D Argentina je na krilima Pabla Simmoneta slavila nad Angolom 33-26. Držala se Angola do 21-22, nakon čega se Gaučosi serijom pogodaka odvajaju k pobjedi.Pablo Simmonet je zabio 7 pogodaka, kao i Fereirra na drugoj strani.

Mađarska i Egipat su remizirali u sjajnoj utakmici.Konačan rezultat je bio 30-30. Zeinelbeadin je zabio šest golova za Egipat, Lekai je bio najbolji kod Mađara sa 6 golova.

Sjajnu utakmicu odigrali su i Katar i Švedska.Aktualni europski doprvaci uspjeli su slaviti 23-22, uz veliku potrošnju.Benay je bio najbolji strijelac susreta sa 8 golova.Kod Šveđana Zachrisson i Nilsson zabili su po sedam.